Jacek Cieszko

Jacek Cieszko

dolnośląskie - Polkowice, Legnica, Wrocław, Lubin, Wałbrzych

Konsultacje ze mną nie wiążą się więc tylko z poradnictwem- to również szereg formalnych czynności, zapewniających osiągnięcie możliwie najkorzystniejszego kredytu.

Dla Klienta, którego reprezentuję:
- przedstawiam najlepsze propozycje uzależnione od aktualnych potrzeb,
- czuwam nad zebraniem dokumentów i poprawnym wypełnieniem wniosków,
- wchodzę w pertraktacje z bankiem w sprawie lepszych warunków kredytu,
- przez cały czas dzielę się moją fachową wiedzą,
- mogę uczestniczyć w trakcie podpisywania umowy z bankiem

Pan Jacek to prawdziwy profesjonalista. Pomógł nam skorzystać z możliwie najkorzystniejszej dla nas oferty kredytowej. Nasz przypadek nie należał do najłatwiejszych — deweloper robił problemy (sic!), banki wymagały niezliczonej ilości dodatkowych dokumentów itp. A Pan Jacek pośredniczył nie tylko między nami i bankiem, ale i między nami i deweloperem, czy deweloperem i bankiem. Zawsze służył radą i był niezwykle pomocny, niejednokrotnie poza godzinami swojej pracy i zakresem swoich obowiązków. Słowem, robił wszystko, a nawet więcej, aby się udało. I udało się! Mieszkamy w nowym mieszkaniu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdecydowanie polecamy Pana Jacka i, korzystając okazji, jeszcze raz mu dziękujemy.

Natalia i Artur Kredyt hipoteczny

Telefon: 669-992-520

 

Znajdź doradcę w swoim mieście

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lodzkie lubelskie swietokrzyskie podkarpackie lubuskie dolnoslaskie opolskie slaskie malopolskie
 
Dlaczego my?

Ostatnio na blogu

Mieszkanie dla Młodych - od A do Z

Jeśli jeszcze nie byłeś właścicielem mieszkania i nie przekroczyłeś 35. roku życia, masz okazję na nabycie nowego lokum w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Jak to w ustawach bywa, znane są ogólniki, ale trudno znaleźć rzeczową odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę może otrzymać dofinansowanie? Oprócz warunków wspomnianych w pierwszym zdaniu tego wpisu, trzeba pamiętać, aby:
- zakupione lokum było nowe,
- lokal mieszkalny nie przekroczył 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego 100 m2 (gdy wychowujemy minimum trójkę dzieci, ten limit wzrasta odpowiednio do 85 m2 i 110 m2)
- zaciągnąć kredyt na minimum 50% całej wartości mieszkania bądź domu na co najmniej 15 lat.
Jak to wygląda z dofinansowaniem? Dostajemy 10% wartości nieruchomości do wkładu własnego przy zaczerpniętym kredycie, a w przypadku posiadania dziecka 15%. Kolejne 5% możemy otrzymać, gdy w ciągu 5 kolejnych lat będziemy wychować już trójkę dzieci. Opisywana dopłata obowiązuje tylko do 50 m2 zakupionego mieszkania.

Dowiedz się więcej

Czy wiesz, że?

Poradnik kredytobiorcy

Od czego zależy oprocentowanie kredytu?

Oprocentowanie kredytu zależne jest od marży oraz stawki WIBOR (dla kredytów w złotówkach), LIBOR i EURIBOR (dla kredytów w walutach obcych). Pierwszy składnik ma wartość stałą i wynika z umowy na linii klient - bank. Stawki określają wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym i mogą się zmieniać w trakcie spłacania kredytu.

Polisa na życie

Decyzji o zakupie polisy na życie nie powinniśmy podejmować w pośpiechu. Najważniejsze jest realne określenie naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Powinniśmy starannie zapoznać się z informacjami zarówno na temat samego towarzystwa, jak i oferowanej polisy na życie. Nie dokonujmy wyboru polisy na życie jedynie w oparciu o cenę. Choć może to być ważny argument w naszych poszukiwaniach odpowiedniego ubezpieczenia na życie, ale to nie cena powinna zaważyć na naszej decyzji. 

Co to są wakacje kredytowe?

To możliwość zawieszenia kredytu na określony czas. Niespłacana rata nie ulega jednak anulowaniu, a jedynie przesunięciu na okres późniejszy.

Czy bez wkładu własnego otrzymam kredyt hipoteczny?

Od 2014 roku nie. Zgodnie z nowymi wytycznymi zaciągnięcie kredytu hipotecznego umożliwia tylko wkład własny w wysokości minimum 5 % wartości nieruchomości.

Kto ma dostęp do danych zgromadzonych w BIK?

Dostęp do danych ma prokuratura, sąd, a także instytucje ustawowo udzielające kredytów, czyli banki i SKOK-i. Działają z Biurem Informacji Kredytowej na zasadzie wzajemności, poprzez udostępnianie informacji o spłacanych zobowiązaniach przez danego klienta.

Czym jest pożyczka krótkoterminowa?

Chwilówka różni się od kredytu bankowego pod wieloma względami (choć niektóre banki także ją oferują). Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, pieniądze są pożyczane na krótki okres, zazwyczaj od jednego dnia do miesiąca. Im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jeśli natomiast nie zdążymy w terminie oddać całej kwoty, musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, ponoszonymi w regularnych odstępach czasu.  

Dowiedz się więcej