Monika Piwowarczyk

Monika Piwowarczyk

świętokrzyskie - Kielce, Sandomierz, Starachowice, Włoszczowa, Pińczów

Dla mnie poradnictwo finansowe oznacza opiekę na każdym etapie przyznawania inwestycji. Każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze podchodzę do sprawy w sposób indywidualny i szczegółowy, a reprezentowanie Klienta nie oznacza dla mnie tylko i wyłącznie przedstawienia kilku ciekawych propozycji.

Poradnictwo nie jest zwykłą pracą. Wiąże się ono z wielkim zaufaniem jakim darzą nas reprezentowani Klienci. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego do każdej, nawet najmniejszej prośby, podchodzę z takim samym pełnym zaangażowaniem. Czuję się odpowiedzialna za każdego indywidualnego Klienta bądź przedsiębiorcę, którego reprezentuję, a prowadzona przeze mnie pomoc jest w stu procentach bezpłatna.

W 2011 roku, tuż przed zmianą rekomendacji dla banków w zakresie zdolności kredytowej podwyższającej wymagany poziom dochodów, stanęłem przed bardzo trudną sytuacją. Trzeba było działać szybko i skutecznie, mimo iż wszystko, czego dotknęłem na drodze formalności okołokredytowych i budowlanych było wbrew. Miałem bardzo atrakcyjną cenowo nieruchomość do zakupu w centrum jednej z metropolii nadmorskich, atrakcyjna cena była okupiona wieloma wadami prawnymi i formalnymi spoczywającymi na tejże nieruchomości. Oczywiście, wszystko było do przejścia i nadrobienia, ale brakowało czasu. Cas okazał się być na wagę złota. Z moimi aspiracjami inwestycyjnymi przetoczyłem się przez kilka banków, kilkunastu ekspertów  kredytowych, w tym Open Finance. Każdy-zrezygnowany wielkością i ilością problematycznych zagadnień w mojej sprawie, odmawiał twerdząc: "nie da się". No i nie ma czemu się dziwić, wiadomym jest, że lepiej zarobić na kliencie bezproblemowym, niż pchać się w coś co wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania. Wówczas zrozumiałem swoją sytuację i byłem bliski potwierdzenia: "nie da się". Już nie pamiętam - jakim cudem w mojej sprawie głos zabrała Pani Monika. Choć nie wygląda na supermana, zwyczajnie "dała radę", obeszła wszystkie kłody rzucane przez bank, zapisy umowy wspólnie ze mną pracując na urlopie wynegocjowała dokładnie tak jak JA chciałem, a nie Bank. Dodatkowo dzięki Pani Monice dostałem już na totalnej zagranicy zdolności pożyczkę na remont budynku, by go przywrócić do stanu używalności. Dziś w zakupionej nieruchomości prowadzę swój pierwszy w życiu biznes, który sam spłaca raty kredytu. Ba! Przynosi jeszcze zysk. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia nas nad morzem Plowce House Folks Village w Gdańsku. Chętnie samemu potwierdzę te inwestycyjne perypetie. Pamiętajcie, że w życiu "nie da się" tylko parasola otworzyć w d....". Cała reszta to motywacja, odpowiedni ludzie w około, odpowiednie miejsce i czas. Bądźcie wytrwali w postanowieniach, a spełnicie marzenia. Pozdrawiam. Robert Grzymkowski General Manager Hostelu Plowce House Folks Village

Robert Grzymkowski Kredyt + Pożyczka Hipoteczna

Telefon: 785-924-976 lub 535-095-065

monika.piwowarczyk@taxcare.pl

 

Znajdź doradcę w swoim mieście

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lodzkie lubelskie swietokrzyskie podkarpackie lubuskie dolnoslaskie opolskie slaskie malopolskie
 
Dlaczego my?

Ostatnio na blogu

Mieszkanie dla Młodych - od A do Z

Jeśli jeszcze nie byłeś właścicielem mieszkania i nie przekroczyłeś 35. roku życia, masz okazję na nabycie nowego lokum w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Jak to w ustawach bywa, znane są ogólniki, ale trudno znaleźć rzeczową odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę może otrzymać dofinansowanie? Oprócz warunków wspomnianych w pierwszym zdaniu tego wpisu, trzeba pamiętać, aby:
- zakupione lokum było nowe,
- lokal mieszkalny nie przekroczył 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego 100 m2 (gdy wychowujemy minimum trójkę dzieci, ten limit wzrasta odpowiednio do 85 m2 i 110 m2)
- zaciągnąć kredyt na minimum 50% całej wartości mieszkania bądź domu na co najmniej 15 lat.
Jak to wygląda z dofinansowaniem? Dostajemy 10% wartości nieruchomości do wkładu własnego przy zaczerpniętym kredycie, a w przypadku posiadania dziecka 15%. Kolejne 5% możemy otrzymać, gdy w ciągu 5 kolejnych lat będziemy wychować już trójkę dzieci. Opisywana dopłata obowiązuje tylko do 50 m2 zakupionego mieszkania.

Dowiedz się więcej

Czy wiesz, że?

Poradnik kredytobiorcy

Od czego zależy oprocentowanie kredytu?

Oprocentowanie kredytu zależne jest od marży oraz stawki WIBOR (dla kredytów w złotówkach), LIBOR i EURIBOR (dla kredytów w walutach obcych). Pierwszy składnik ma wartość stałą i wynika z umowy na linii klient - bank. Stawki określają wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym i mogą się zmieniać w trakcie spłacania kredytu.

Jaki jest minimalny i maksymalny okres kredytowania?

Okres minimalny zazwyczaj nie jest określony. Od 2014 roku zmalał za to maksymalny okres kredytowania, który obecnie wynosi 35 lat.

Kto ma dostęp do danych zgromadzonych w BIK?

Dostęp do danych ma prokuratura, sąd, a także instytucje ustawowo udzielające kredytów, czyli banki i SKOK-i. Działają z Biurem Informacji Kredytowej na zasadzie wzajemności, poprzez udostępnianie informacji o spłacanych zobowiązaniach przez danego klienta.

Czy bez wkładu własnego otrzymam kredyt hipoteczny?

Od 2014 roku nie. Zgodnie z nowymi wytycznymi zaciągnięcie kredytu hipotecznego umożliwia tylko wkład własny w wysokości minimum 5 % wartości nieruchomości.

Czym jest pożyczka krótkoterminowa?

Chwilówka różni się od kredytu bankowego pod wieloma względami (choć niektóre banki także ją oferują). Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, pieniądze są pożyczane na krótki okres, zazwyczaj od jednego dnia do miesiąca. Im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jeśli natomiast nie zdążymy w terminie oddać całej kwoty, musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, ponoszonymi w regularnych odstępach czasu.  

Czy warto ubezpieczać kredyt hipoteczny?

Tak. Ubezpieczenie kredytu chroni przed niektórymi niepożądanymi skutkami, takimi jak śmierć kredytobiorcy, ciężka choroba, utrata pracy czy zniszczenie mieszkania.

Dowiedz się więcej