Paulina Popławska

Paulina Popławska

dolnośląskie - Wrocław

Od kilku lat z powodzeniem zajmuję się poradnictwem Klientom w kwestii kredytów hipotecznych. Nie reprezentuję żadnej placówki bankowej, moim celem i zadaniem jest pomoc w negocjowaniu jak najlepszych warunków, bez względu na aktualną sytuację kredytobiorcy.

W swojej pracy do każdego zgłoszenia podchodzę indywidualnie - chcę jak najlepiej wesprzeć własnych Klientów, a moją fachowość najlepiej odzwierciedlają ich opinie i rekomendacje. Dla mnie nie liczą się same liczby czy procenty - ja po pierwsze staram się zrozumieć sytuację drugiej strony, a moje poradnictwo polega na ciągłym dialogu i rozwiązywaniu wszelkich pojawiających się wątpliwości.

Zdecydowałam się na zakup mieszkania i potrzebowałam kredytu hipotecznego. Moja wiedza w kwestii kredytowej ograniczała się do tego, ze wiedziałam, ze coś takiego jest. Potrzebowałam przewodnika, bo sama byłam jak „dziecko we mgle”, a nie chciałam podejmować pochopnych decyzji. Chciałam dostać dobry kredyt, a nie jakikolwiek. Po rozmowie ze znajomymi otrzymałam kontakt do Pani Pauliny. Ona okazała się moim przewodnikiem. Przede wszystkim pomogła mi zrozumieć proces ubiegania się o kredyt. Rzetelnie przedstawiła oferty z kilku banków, tak, że ja mogłam sobie porównać ich składowe. Po porównaniu wiedziałam, która oferta jest dobra faktycznie, a która tylko pozornie. Pani Paulina pomogła mi w formalnościach, reprezentowała mnie w kontakcie z bankiem, zawsze odpowiadała na setki pytań, którymi ją zasypywałam. Uzyskałam decyzje kredytowe z kilku banków i wybrałam opcję najkorzystniejsza dla mnie. Proces ubiegania się o kredyt okazał się nie aż taki straszny - ale to dzięki Pani Paulinie.

Laura Janicka kredyt mieszkaniowy

Telefon: 785 933 434

paulina.poplawska@sprawdzonydoradca.pl

 

Znajdź doradcę w swoim mieście

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lodzkie lubelskie swietokrzyskie podkarpackie lubuskie dolnoslaskie opolskie slaskie malopolskie
 
Dlaczego my?

Ostatnio na blogu

Mieszkanie dla Młodych - od A do Z

Jeśli jeszcze nie byłeś właścicielem mieszkania i nie przekroczyłeś 35. roku życia, masz okazję na nabycie nowego lokum w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Jak to w ustawach bywa, znane są ogólniki, ale trudno znaleźć rzeczową odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę może otrzymać dofinansowanie? Oprócz warunków wspomnianych w pierwszym zdaniu tego wpisu, trzeba pamiętać, aby:
- zakupione lokum było nowe,
- lokal mieszkalny nie przekroczył 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego 100 m2 (gdy wychowujemy minimum trójkę dzieci, ten limit wzrasta odpowiednio do 85 m2 i 110 m2)
- zaciągnąć kredyt na minimum 50% całej wartości mieszkania bądź domu na co najmniej 15 lat.
Jak to wygląda z dofinansowaniem? Dostajemy 10% wartości nieruchomości do wkładu własnego przy zaczerpniętym kredycie, a w przypadku posiadania dziecka 15%. Kolejne 5% możemy otrzymać, gdy w ciągu 5 kolejnych lat będziemy wychować już trójkę dzieci. Opisywana dopłata obowiązuje tylko do 50 m2 zakupionego mieszkania.

Dowiedz się więcej

Czy wiesz, że?

Poradnik kredytobiorcy

Czy bez wkładu własnego otrzymam kredyt hipoteczny?

Od 2014 roku nie. Zgodnie z nowymi wytycznymi zaciągnięcie kredytu hipotecznego umożliwia tylko wkład własny w wysokości minimum 5 % wartości nieruchomości.

Polisa na życie

Decyzji o zakupie polisy na życie nie powinniśmy podejmować w pośpiechu. Najważniejsze jest realne określenie naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Powinniśmy starannie zapoznać się z informacjami zarówno na temat samego towarzystwa, jak i oferowanej polisy na życie. Nie dokonujmy wyboru polisy na życie jedynie w oparciu o cenę. Choć może to być ważny argument w naszych poszukiwaniach odpowiedniego ubezpieczenia na życie, ale to nie cena powinna zaważyć na naszej decyzji. 

Jaki jest minimalny i maksymalny okres kredytowania?

Okres minimalny zazwyczaj nie jest określony. Od 2014 roku zmalał za to maksymalny okres kredytowania, który obecnie wynosi 35 lat.

Kto ma dostęp do danych zgromadzonych w BIK?

Dostęp do danych ma prokuratura, sąd, a także instytucje ustawowo udzielające kredytów, czyli banki i SKOK-i. Działają z Biurem Informacji Kredytowej na zasadzie wzajemności, poprzez udostępnianie informacji o spłacanych zobowiązaniach przez danego klienta.

Czy warto ubezpieczać kredyt hipoteczny?

Tak. Ubezpieczenie kredytu chroni przed niektórymi niepożądanymi skutkami, takimi jak śmierć kredytobiorcy, ciężka choroba, utrata pracy czy zniszczenie mieszkania.

Mieszkanie dla młodych - jaka dopłata?

Beneficjenci otrzymają jednorazową dopłatę do kredytu (w wysokości 10 proc.), liczoną według wartości odtworzeniowej metra kwadratowego mieszkania. Dopłatą zaś zostanie objęte 50 mkw zakupionego mieszkania, o powierzchni maksymalnej do 75 m kw. Pomoc Państwa w ramach programu Mieszkanie dla Młodych może dodatkowo wzrosnąć, jeśli w ciągu 5 lat w zakupionym mieszkaniu urodzi się trzecie dziecko, rodzina ta otrzyma dodatkowe 5 proc. dopłaty.

Dowiedz się więcej