Wojciech Kozak

Wojciech Kozak

lubelskie - Lubartów, Krasnystaw, Puławy, Lublin, Kraśnik

Wyjaśniam nie tylko trudne do zrozumienia zapisy w umowach kredytowych. Informuje również klientów o wszelkich dodatkowych kosztach związanych z podjęciem danego zobowiązania.

Pomagam w organizowaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, pożyczki hipotecznej na dowolny cel oraz kredytu na budowę domu systemem gospodarczym. Dodatkowo specjalizuje się również w poradnictwie kredytów konsolidacyjnych, gotówkowych, a także leasingów i refinansowanych kredytów i pożyczek.

Pan Wojtek jest kompetentnym i rzetelnym Ekspertem Finansowym.Zawsze błyskawicznie udzielał mi potrzebnych informacji, zawsze miał czas i wykazał się dużą cierpliwością.W przystępny sposób przedstawił oferty banków i pomógł wybrać najlepsze rozwiązanie, a muszę przyznać, że moja sytuacja finansowa nie była prosta. Pan Wojtek pomógł mi przejść przez wszystkie procedury od początku do podpisania umowy kredytowej, jak również po.Wszytko zakończyło się pomyślnie, za co serdecznie dziękuje. Gorąco polecam Pana Wojtka jako Sprawdzonego Eksperta Finansowego!

Jacek Kredyt Hipoteczny

Telefon: 667 874 616

wojciech.kozak@taxcare.pl

 

Znajdź doradcę w swoim mieście

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie podlaskie mazowieckie kujawsko-pomorskie wielkopolskie lodzkie lubelskie swietokrzyskie podkarpackie lubuskie dolnoslaskie opolskie slaskie malopolskie
 
Dlaczego my?

Ostatnio na blogu

Mieszkanie dla Młodych - od A do Z

Jeśli jeszcze nie byłeś właścicielem mieszkania i nie przekroczyłeś 35. roku życia, masz okazję na nabycie nowego lokum w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Jak to w ustawach bywa, znane są ogólniki, ale trudno znaleźć rzeczową odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę może otrzymać dofinansowanie? Oprócz warunków wspomnianych w pierwszym zdaniu tego wpisu, trzeba pamiętać, aby:
- zakupione lokum było nowe,
- lokal mieszkalny nie przekroczył 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego 100 m2 (gdy wychowujemy minimum trójkę dzieci, ten limit wzrasta odpowiednio do 85 m2 i 110 m2)
- zaciągnąć kredyt na minimum 50% całej wartości mieszkania bądź domu na co najmniej 15 lat.
Jak to wygląda z dofinansowaniem? Dostajemy 10% wartości nieruchomości do wkładu własnego przy zaczerpniętym kredycie, a w przypadku posiadania dziecka 15%. Kolejne 5% możemy otrzymać, gdy w ciągu 5 kolejnych lat będziemy wychować już trójkę dzieci. Opisywana dopłata obowiązuje tylko do 50 m2 zakupionego mieszkania.

Dowiedz się więcej

Czy wiesz, że?

Poradnik kredytobiorcy

Polisa na życie

Decyzji o zakupie polisy na życie nie powinniśmy podejmować w pośpiechu. Najważniejsze jest realne określenie naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Powinniśmy starannie zapoznać się z informacjami zarówno na temat samego towarzystwa, jak i oferowanej polisy na życie. Nie dokonujmy wyboru polisy na życie jedynie w oparciu o cenę. Choć może to być ważny argument w naszych poszukiwaniach odpowiedniego ubezpieczenia na życie, ale to nie cena powinna zaważyć na naszej decyzji. 

Czym jest pożyczka krótkoterminowa?

Chwilówka różni się od kredytu bankowego pod wieloma względami (choć niektóre banki także ją oferują). Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, pieniądze są pożyczane na krótki okres, zazwyczaj od jednego dnia do miesiąca. Im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jeśli natomiast nie zdążymy w terminie oddać całej kwoty, musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, ponoszonymi w regularnych odstępach czasu.  

Kto ma dostęp do danych zgromadzonych w BIK?

Dostęp do danych ma prokuratura, sąd, a także instytucje ustawowo udzielające kredytów, czyli banki i SKOK-i. Działają z Biurem Informacji Kredytowej na zasadzie wzajemności, poprzez udostępnianie informacji o spłacanych zobowiązaniach przez danego klienta.

Lokata? Lepiej na dłużej

Przede wszystkim należy pamiętać, że banki potrzebują pieniędzy składanych na lokatach, aby móc przekazać je do dalszego obrotu, między innymi udzielając kredytów. Dlatego z punktu widzenia tych instytucji, najlepiej abyśmy składali jak największe kwoty na długie okresy czasu.

Jaki jest minimalny i maksymalny okres kredytowania?

Okres minimalny zazwyczaj nie jest określony. Od 2014 roku zmalał za to maksymalny okres kredytowania, który obecnie wynosi 35 lat.

Mieszkanie dla młodych - jaka dopłata?

Beneficjenci otrzymają jednorazową dopłatę do kredytu (w wysokości 10 proc.), liczoną według wartości odtworzeniowej metra kwadratowego mieszkania. Dopłatą zaś zostanie objęte 50 mkw zakupionego mieszkania, o powierzchni maksymalnej do 75 m kw. Pomoc Państwa w ramach programu Mieszkanie dla Młodych może dodatkowo wzrosnąć, jeśli w ciągu 5 lat w zakupionym mieszkaniu urodzi się trzecie dziecko, rodzina ta otrzyma dodatkowe 5 proc. dopłaty.

Dowiedz się więcej